Tallrikar desig Alf Wallander "Alpviol"
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TALLRIKAR, 12 st, porslin, Alf Wallander, "Alpviol" (Cyklamen), Rörstrand 1900-talets början, reliefdekor av cyklamen i underglasyrfärgerna grönt, rosa och violett, märkta Rörstrand, diameter 24 cm
Några tallrikar med brättesnagg och/eller fotnagg
213585
2013-11-05