Tallrikar desig Alf Wallander "Alpviol"

Tallrikar desig Alf Wallander
Tallrikar desig Alf Wallander
Tallrikar desig Alf Wallander
Tallrikar desig Alf Wallander
Tallrikar desig Alf Wallander
Tallrikar desig Alf Wallander

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 12 st, porslin, Alf Wallander, "Alpviol" (Cyklamen), Rörstrand 1900-talets början, reliefdekor av cyklamen i underglasyrfärgerna grönt, rosa och violett, märkta Rörstrand, diameter 24 cm

Några tallrikar med brättesnagg och/eller fotnagg

213585

2013-11-05