Damfickur Halda guld

Damfickur Halda guld
Damfickur Halda guld
Damfickur Halda guld
Damfickur Halda guld

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

HALDA FICKURFABRIK, damfickur, märkt i verk/urtavla/boett, förgyllt 15´´´ D-verk, ankargång, vit urtavla med arabiska siffror, små 5-60, sekundvisare, slät boett av guld 18 k stämplad E7 (1907), HH (Henning Hammarlund, verksam 1888-1914), nr 20585, diameter 39,5 mm

Obetydliga bucklor

213884

2013-11-24