Byrå Hultsténs art

Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art
Byrå Hultsténs art

Klubbat för:

34 000 SEK

Utropspris

30 000 SEK

BYRÅ, gustavianskt stockholmsarbete, av Hultsténs art, fanérad med färgad björk, valnöt, lönn mfl träslag, förgyllda beslag, skiva av kalksten, front med utskjutande mittdel, höjd 83, 114x54 cm, nyckel finns
PROVENIENS: Nils Nessim samling

Lagningar och kompletteringar, smärre fanérskador

213956

2013-11-09