Terrin med lock Qianlong
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
TERRIN med LOCK, Kina, porslin, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått, höjd 20, 35 x 22 cm, FAT, Kina, porslin, Qianlong (1736-95), dekor i underglasyrblått, längd 29 cm, VAS, Kina, porslin, kanton, 1800-talets mitt, höjd 19 cm
Lock samtida dock ej ursprungligen tillhörande, nagg
214039
2013-11-09