Snusflaskor Kina

Snusflaskor Kina
Snusflaskor Kina
Snusflaskor Kina
Snusflaskor Kina
Snusflaskor Kina
Snusflaskor Kina

Klubbat för:

6 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SNUSFLASKOR, 9 st, porslin och glas samt pärlemor, Kina, 18/1900-tal, deokr i underglasyrblått samt polykroma emaljfäerger, motiv av bl a drake och figurscener, höjd ca 6-8 cm

Slitage, enstaka lock ej ursprungliga, nagg, en flaska saknar lock

214053

2013-11-07