Skrin silver Michelsen 1800-tal

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 500 SEK

SKRIN, sterlingsilver, Danmark, lock med infälld akvarell med jaktscen under glas, otydligt monogramsignerad EW, inredning av cederträ, Michelsen, Köpenhamn 1899, höjd ca 6,19x13 cm, totalvikt, inklusive inredning och glas, vikt ca 1179 g

Bucklor, botten med ristat personnummer, akvarell med fuktfläckar

214304

2013-11-09