Figurin Buddha
Valmis
2013-11-09
214321
| Korkein tarjous | 2 800 SEK |
| Arviointi | 4 000 SEK |
FIGURIN, brons, möjligen 1800-tal, föreställande buddhan Amitayus sittande i dhyanasana på lotustron, förgylld, höjd 16 cm
Slitage, bristningar