Bojaner ask och tallrik Kina

Bojaner ask och tallrik Kina
Bojaner ask och tallrik Kina
Bojaner ask och tallrik Kina
Bojaner ask och tallrik Kina
Bojaner ask och tallrik Kina
Bojaner ask och tallrik Kina

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

BOJANER, 2 st, ASK med lock och TALLRIK, porslin, Kina, 1900-tal, tallrik 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av landskap och kanin, asken i Ming-stil, bojanernas höjd ca 14-16 cm

Tillverkningsdefekter, tallrik med spricka samt nagg

214332

2013-11-09