Bojaner ask och tallrik Kina
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
1 200 SEK
BOJANER, 2 st, ASK med lock och TALLRIK, porslin, Kina, 1900-tal, tallrik 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av landskap och kanin, asken i Ming-stil, bojanernas höjd ca 14-16 cm
Tillverkningsdefekter, tallrik med spricka samt nagg
214332
2013-11-09