Urna med lock och mjölkkanna Kanton

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 200 SEK

URNA med lock, MJÖLKKANNA, porslin, Kina, Kanton, 18/1900-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener, höjd 10-23 cm

Urnans lock ej ursprungligt tillhörande, kannan med lagningar

214339

2013-11-09