Bägare silver 1700-tal

Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal
Bägare silver 1700-tal

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

BÄGARE, silver, 1700-talets andra hälft, Vadstena, svisselerad blom- och bladdekor, förgylld mynningskant, vågband i relief, spår av invändig förgyllning, otydlig mästarstämpel samt årsstämpel saknas, höjd 9 cm

214364

2013-11-09