Kaffeservis Japan

Kaffeservis Japan
Kaffeservis Japan
Kaffeservis Japan
Kaffeservis Japan
Kaffeservis Japan
Kaffeservis Japan

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

KAFFESERVIS, 20 dlr, porslin, Japan, 1900-talets första hälft, dekor av körsbärsblommor samt iriserande glasyr, bestående av: kaffekanna, gräddkanna, sockerskål med lock, 10 st koppar med fat, 7 st skålar,
2 st kaffefat medföljer

Slitage

214369

2013-11-09