Shunsho träsnitt
Closed
2014-03-16
214374
| Sold for | 2 800 SEK |
| Estimate | 1 500 SEK |
SHUNSHO, Katsukawa (1726-1792): Kabukiskådespelaren Nakamura Nakazo I, signerad Shunsho ga, hosoban 31x14 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö