Shunsho träsnitt

Shunsho träsnitt
Shunsho träsnitt

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SHUNSHO, Katsukawa (1726-1792): Kabukiskådespelaren Iwai Hanshiro IV som ung kvinna, signerad Shunsho ga, oban 31,5x16,5 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, hål, lagningar

214379

2014-03-16