Utamaro II träsnitt

Utamaro II träsnitt
Utamaro II träsnitt

Klubbat för:

9 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

UTAMARO II, Kitagawa (?-1831): Kurtisan, signerad Utamaro hitsu, utgivare Tsuru-ya-Kiemon, oban 36x24 cm
Proveniens: Per Kjellander, Lidingö

Fläckar, lagning, varit vikt

214388

2014-03-16