Catterfeld Googly-eyed flickdocka
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
CATTERFELD BISKVI "GOOGLY-EYED" FLICKDOCKA, omkring 1910-tal, huvud märkt "Demalcol, 5/0, Germany", blå insatta ögon s.k. "Googly eyes", blond hårperuk, femdelad kropp i massa, längd 22 cm
Kroppen med smärre slitage
214596
2013-11-30