Catterfeld Googly-eyed flickdocka

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

CATTERFELD BISKVI "GOOGLY-EYED" FLICKDOCKA, omkring 1910-tal, huvud märkt "Demalcol, 5/0, Germany", blå insatta ögon s.k. "Googly eyes", blond hårperuk, femdelad kropp i massa, längd 22 cm

Kroppen med smärre slitage

214596

2013-11-30