Gallerskål Flora Danica

Gallerskål Flora Danica
Gallerskål Flora Danica
Gallerskål Flora Danica
Gallerskål Flora Danica
Gallerskål Flora Danica
Gallerskål Flora Danica
Gallerskål Flora Danica
Gallerskål Flora Danica

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

GALLERSKÅL, porslin, "Flora Danica," Den Kongelige Porcelainsfabrik, polykromt bemålad dekor samt delvis förgylld brättedekor i emaljfärger, med motiv av svarta vinbär samt blomsterdekor, märkt Royal Copenhagen, modell "Ribes nigrum L.," årsmärkt 1958, höjd 8,5, diameter 18,5 cm

Brätte med ett nagg

214600

2013-11-10