Kämmer & Reinhardt flickdocka

Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka
Kämmer & Reinhardt flickdocka

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

KÄMMER & REINHARD / RHEINISCHE CELLULOID FLICKDOCKA, 1920-30-tal, huvud märkt "K*R, 1728/6, Germany, sköldpaddsmärke", insatta bruna blundögon i glas sk "Flirty eyes", blond mohairperuk, femdelad kropp i massa, röstlåda, längd 40 cm

Obetydliga ytsprickor, kroppen med smärre slitage, röstlådan ur funktion

214625

2013-11-30