Snusdosa silver 1800-tal

Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal
Snusdosa silver 1800-tal

Klubbat för:

950 SEK

1 000 SEK

SNUSDOSA, silver, spetsoval form, lock med graverad och delvis tremblerad dekor av blomsterkorg, Anders Johan Lignell (1806-1824), Sundsvall, längd 9,5 cm, vikt ca 40 g

Bucklor

214873

2013-11-12