Rolex "Oyster Royal" armbandsur

Rolex
Rolex

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ROLEX, Oyster Royal, referens 6444, manuellt herrarmbandsur, 1957, verk kaliber 1210, nr N25230, 17 jewels, boett av 14 k guld på stål med bakboett av stål, plexiglas, Hirsh läderarmband, spänne i doublé, diameter 31 mm

Urtavla med slitage, guldbortfall, bakboett med repor och hack, spänne ej original

214983

2013-11-24