Flintlåspistoler 1 par
Klubbat för:
16 000 SEK
Arviointi
20 000 SEK
Kuvaus
FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, signerade P. Malmberg (Per M., född 1688, mästare i Jönköping 1715), pipor med oktogonala kammarstycken, signerade och graverade lås, helstockar i björk med mäsingsbeslag, längd 23,5 cm
Kuntoraportti
smärre träskador
215021
Päivämäärä:
2014-01-23