Flintlåspistoler 1 par

Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par
Flintlåspistoler 1 par

Klubbat för:

16 000 SEK

Arviointi

20 000 SEK

Kuvaus

FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, signerade P. Malmberg (Per M., född 1688, mästare i Jönköping 1715), pipor med oktogonala kammarstycken, signerade och graverade lås, helstockar i björk med mäsingsbeslag, längd 23,5 cm

Kuntoraportti

smärre träskador

215021

Päivämäärä:

2014-01-23