Dukar damast
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DUKAR, 4 st., tidigt 1900-tal, damast, motiv med rosengirland och veckat band, monogram i vitbroderi, cirka 180 x 180 cm vardera
PROVENIENS: Hanebergs säteri, Näshulta socken, Sörmland
Fläckar, smärre missfärgningar efter förvaring
215192
2013-11-13