Dukar damast

Dukar damast
Dukar damast
Dukar damast
Dukar damast

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DUKAR, 4 st., tidigt 1900-tal, damast, motiv med rosengirland och veckat band, monogram i vitbroderi, cirka 180 x 180 cm vardera
PROVENIENS: Hanebergs säteri, Näshulta socken, Sörmland

Fläckar, smärre missfärgningar efter förvaring

215192

2013-11-13