Dukar och servietter

Dukar och servietter
Dukar och servietter
Dukar och servietter
Dukar och servietter

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

DUKAR, 3 st., med servietter, sekelskiftet 1900, damast, märkta med monogram, duk ca 350 x 225 och servietter 8 st., ca 70 x 75 cm, duk ca 275 x 220 och servietter 10 st., ca 66 x 74 cm, duk ca 350 x 225 cm och servietter 16 st., ca 70 x 75 cm
PROVENIENS: Hanebergs säteri, Näshulta socken, Sörmland

Fläckar, slitage, bristningar, missfärgning efter förvaring

215204

2013-11-13