Duk och servietter
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DUK, SERVIETTER, udda, sekelskiftet 1900, damast, duken med motiv av svanar vid bvattendrag, ca 525 x 210 cm, servietterna med vattenväxter och fjärilar, ca 69 x 63 cm vardera
PROVENIENS: Hanebergs säteri, Näshulta socken, Sörmland
Duken avkortad, fläckar, slitage, lagningar, missfärgning efter förvaring
215229
2013-11-13