Duk och servietter

Duk och servietter
Duk och servietter
Duk och servietter
Duk och servietter

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DUK, SERVIETTER, udda, sekelskiftet 1900, damast, duken med motiv av svanar vid bvattendrag, ca 525 x 210 cm, servietterna med vattenväxter och fjärilar, ca 69 x 63 cm vardera
PROVENIENS: Hanebergs säteri, Näshulta socken, Sörmland

Duken avkortad, fläckar, slitage, lagningar, missfärgning efter förvaring

215229

2013-11-13