Vas Karl Lindström för Rörstrand
Klubbat för:
1 800 SEK
3 000 SEK
VAS, Karl Lindström, Rörstrand 1900-talets början, porslin, reliefdekor av liljor i underglasyrfärgerna rosa, vitt och grönt, märkt Rörstrand KL samt inpressat WL 6659 (modellör Waldemar Lindström), höjd 25 cm
Nagg
215234
2013-11-13