Vas Karl Lindström för Rörstrand

Klubbat för:

1 800 SEK

3 000 SEK

VAS, Karl Lindström, Rörstrand 1900-talets början, porslin, reliefdekor av liljor i underglasyrfärgerna rosa, vitt och grönt, märkt Rörstrand KL samt inpressat WL 6659 (modellör Waldemar Lindström), höjd 25 cm

Nagg

215234

2013-11-13