Golvur

Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur
Golvur

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

GOLVUR, rokoko, urtavlan signera A Nordlander Härnösand (Alexander N. 1777-1841), skuren bronserad dekor, målad dekor av blommor och fåglar, höjd 212, 2 lod, 2 nycklar och pendel finns

slitage, Spricka på framsidan, löst list vid förgylld cirkel.

215316

2013-11-14