Tallrikar Kina (Temakina)

Tallrikar Kina (Temakina)
Tallrikar Kina (Temakina)
Tallrikar Kina (Temakina)
Tallrikar Kina (Temakina)

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TALLRIKAR, 2 st, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i järnrött samt förgyllning, en tallrik med emaljblå, motiv av blommor respektive antikviteter, diameter 22,5 cm

Nagg, blåröd tallrik med spricka

215353

2013-11-14