Bålskål med fat 1800-tal

Bålskål med fat 1800-tal
Bålskål med fat 1800-tal
Bålskål med fat 1800-tal
Bålskål med fat 1800-tal
Bålskål med fat 1800-tal
Bålskål med fat 1800-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BÅLSKÅL med fat, rött glas, 1800-tal, höjd ca 28 cm

Mynning med nagg och spricka, lock med nagg, förgyllning med slitage

215359

2013-11-14