Tallrik fajans Delft

Tallrik fajans Delft
Tallrik fajans Delft
Tallrik fajans Delft
Tallrik fajans Delft

Klubbat för:

650 SEK

Schätzwert

1 000 SEK

Beschreibung

TALLRIK, fajans, Delft Het Bijltje, Holland, 1700-tal, kinesiserande dekor med motiv av blommor, diameter 25 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg

215367

2013-11-14