Tallrikar fajans

Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans
Tallrikar fajans

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 200 SEK

TALLRIKAR, 5 st, fajans, bl a Holland, 1800-tal, polykrom dekor med motiv av blommor, samtliga med konturerad bräm, diameter ca 23-30 cm

Sprickor, stort fat med lagning

215369

2013-11-14