Golvlampor 1 par
Klubbat för:
17 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
GOLVLAMPOR, 1 par, 1800-talets slut, vitmetallegering, i form av mansfigurer i 1600-talsdräkt uppbärande facklor, på postament av grönpatinerat gjutjärn, höjd 207 cm
Skador, delar saknas, senare elmontage
215505
2013-11-15