Böcker i blandade ämnen
Klubbat för:
800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
BLANDADE BÖCKER, huvudsakligen 1800-tal, däribland kyrkohistoria, arkitektur, planschverk, illustrerade böcker, konst- och kulturhistoria, bl. a. Viel Castel, Collection de costumes, armes et meubles pour servir a l´histoire de la revolution francaise et de l´empire, Ebers, Aegypten in Bild und Wort dargestellt von unseren ersten Künstlern, I-II, 1879-80, m. fl. Varierande band, flertalet i folioformat.
Varierande skick, vissa skador
215517
2013-11-18