Matbord stolar Carl Malmsten

Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten
Matbord stolar Carl Malmsten

Klubbat för:

8 000 SEK

Schätzwert

10 000 SEK

Beschreibung

MATSALSGRUPP, 7 dlr, "Herrgården" design Carl Malmsten, bestående av: matsalsbord med två iläggsskivor, stolar, 6 st., vitlackerad, bordets höjd 75, diameter ca 120, iläggsskivorna vardera 55, totallängd med iläggsskivor 230x120 cm, nyklädda sitsar i Josef Frank för Svenskt Tenn "Teheran"

Zustandsbeschreibung

Ytskador, repor i lacken, fläckar

215581

2013-11-16