Herrfickur Le Roy a Paris

Herrfickur Le Roy a Paris
Herrfickur Le Roy a Paris
Herrfickur Le Roy a Paris
Herrfickur Le Roy a Paris
Herrfickur Le Roy a Paris
Herrfickur Le Roy a Paris

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERRFICKUR, 1800-talets andra hälft, urtavla och boett märkta Le Roy a Paris, nyckeldragen ankargång, urtavla för turkiska marknaden med dekor av blommor, savonettboett av silver med graverad dekor, innerboett och bygel av metall, diameter 53 mm, 5 st fickursnycklar medföljer

Fjädern av, övre boett lock med skador, urtavlan med emaljskador, slitage

215599

2013-11-24