Herrfickur Le Roy a Paris
Klubbat för:
850 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERRFICKUR, 1800-talets andra hälft, urtavla och boett märkta Le Roy a Paris, nyckeldragen ankargång, urtavla för turkiska marknaden med dekor av blommor, savonettboett av silver med graverad dekor, innerboett och bygel av metall, diameter 53 mm, 5 st fickursnycklar medföljer
Fjädern av, övre boett lock med skador, urtavlan med emaljskador, slitage
215599
2013-11-24