Arabisk man med pipa av Mörner

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MÖRNER, CARL GUSTAF HJALMAR (1794-1837). Arabisk sittande man med pipa och sabel, akvarell med täckvitt, signerad i blyerts, troligen 1800-talets början, ca 13,5x21 cm

Tejpremsa på baksidan

215662

2013-11-16