Skålfat bordsklocka fickplunta silver
Klubbat för:
1 900 SEK
Utropspris
1 200 SEK
SKÅLFAT, K. Anderson, Stockholm 1917, längd 23,5 cm, BORDSKLOCKA, otydliga stämplar, FICKPLUNTA, C.G. Hallberg, Stockholm 1950, FAT med träplatta, silver, vikt exkl. fat ca 384 g
Delvis med gravyrer, bordsklocka saknar slagverk, bucklor
215671
2013-11-17