Skålfat bordsklocka fickplunta silver

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 200 SEK

SKÅLFAT, K. Anderson, Stockholm 1917, längd 23,5 cm, BORDSKLOCKA, otydliga stämplar, FICKPLUNTA, C.G. Hallberg, Stockholm 1950, FAT med träplatta, silver, vikt exkl. fat ca 384 g

Delvis med gravyrer, bordsklocka saknar slagverk, bucklor

215671

2013-11-17