Servietter 5+2+1 varav 3 signerad CW

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SERVIETTER, 5 st, HANDDUKAR 2+1,1900-talets första hälft, damast och drällteknik, varav 2 handdukar med invävt monogram CW (Carl Widlund, Tranjerdstorp), 1 handduk med monogram i vitbroderi CW 1931, ca 73 x 73 cm, 98 x 61 cm resp 78 x 57 cm
PROVENIENS: Carl Widlund, Tranjerdstorp, Värmland

Smärre fläckar

215714

2013-11-16