Smörterrin på fat Mandarin

Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin
Smörterrin på fat Mandarin

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SMÖRTERRIN, porslin, Kina, 1700-tal, s.k. Mandarinmotiv, polykrom dekor med motiv av figurscener, dekorhänklar i form av fantasidjur, totalhöjd 12 cm

Lockknopp med nagg

215784

2013-11-17