Kruka Kina Qianlong (1736-95)
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BOJAN, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått samt emaljfärger och förgyllning, motiv av blommande träd med frukter, på träsockel, snidat senare lock, total höjd ca 27 cm
Lagningar längs mynningen
215790
2013-11-17