Tvålkoppar 1800-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RÖKELSEKAR/TVÅLKOPPAR, 2 st, porslin, Kina, 1800-tal, polykrom dekor med motiv av figurscener och fjärilar, med genombruten insats i porslin, höjd 8, längd ca 14-15 cm
Sannolikt ej ursprungligt tillhörande lock, nagg
215794
2013-11-17