Serveringsfat Kina 1700-tal
Klubbat för:
2 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SERVERINGSFAT, 1 par, porslin, Kina, 1700-tal, s.k. mandarinmotiv, dekor i emaljfärger med motiv av figurscener, 13x18 cm, TERRINFAT, porslin, Kina, 1700-tal, dekor i underglasyrblått med motiv av pagodlandskap och trädgård, konturerad bräm, 17x25 cm
Terrinfat med obetydliga nagg
215801
2013-11-17