Figurin Kina

Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina
Figurin Kina

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

FIGURIN, glaserad keramik, 18/1900-tal, i form av stående fohund glaserad i oxblodsglasyr, på snidad delvis genombruten sockel i svärtat trä, total höjd 25 cm

Lagning vid svans, tillverknignsdefekter

215974

2013-11-17