Figurin Kina
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
1 000 SEK
FIGURIN, glaserad keramik, 18/1900-tal, i form av stående fohund glaserad i oxblodsglasyr, på snidad delvis genombruten sockel i svärtat trä, total höjd 25 cm
Lagning vid svans, tillverknignsdefekter
215974
2013-11-17