Ljuskrona sannolikt Baltikum

Ljuskrona sannolikt Baltikum
Ljuskrona sannolikt Baltikum

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

10 000 SEK

LJUSKRONA, tidigt 1800-tal, sannolikt Baltikum, för fyra ljus, behängd med olikslipade prismor, stomme delvis brännförgylld, glasskål med sparljus, höjd 72 cm

Smärre skador, lagningar och kompletteringar

216039

2013-11-20