Spinnrulle Ambassadeur de Luxe 5000

Klubbat för:

2 800 SEK

Schätzwert

3 000 SEK

Beschreibung

SPINNRULLE, 1950/60-tal, "Ambassadeur de Luxe 5000", 24 karats förgyllda detaljer, märkt undertill 4509, originalschatull med extraspole, nyckel, oljeflaska, burk med reservdelar och instruktioinshäfte

Zustandsbeschreibung

Funktion ej testad, flaska saknar olja, bär silverplakett med gravyr

216159

2013-11-18