Skål Kina Qing
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SKÅL på fot, porslin, Kina, omkring 1800-talets mitt, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av figurscener, höjd 9, längd 28 cm, delvis genombruten snidad träsockel medföljer
Sockel med lagning
216254
2013-11-19