Skål Kina Qing

Skål Kina Qing
Skål Kina Qing
Skål Kina Qing
Skål Kina Qing
Skål Kina Qing
Skål Kina Qing

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SKÅL på fot, porslin, Kina, omkring 1800-talets mitt, polykrom dekor i emaljfärger med motiv av figurscener, höjd 9, längd 28 cm, delvis genombruten snidad träsockel medföljer

Sockel med lagning

216254

2013-11-19