Eerik Haamer oljemålning

Eerik Haamer oljemålning
Eerik Haamer oljemålning
Eerik Haamer oljemålning
Eerik Haamer oljemålning

Klubbat för:

19 500 SEK

Utropspris

20 000 SEK

HAAMER, Eerik (1908-1994): Motiv från Runö/Ruhnu maastik äestajaga, signerad, olja på duk, 64x75 cm
PROVENIENS, Utställd på Art Museum of Tartu 2008 samt Estonian Museum of Art Tallin
LITERATUR, Eerik Haamer utställningskatalogen, avbildad sidan 125, bild 90

216287

2013-11-19