Oscar Antonsson ask med lock Ystad Tenn

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

OSCAR ANTONSSON, ask med lock, Ystad Tenn, 1931, modellnummer T345, tenn med lister i mässing, locket med stiliserad hjort, stämplad Ystad Tenn XX, O.A. E8, höjd 14 cm
LITTERATUR: Ystad Metall, katalog, 1941

Smärre slitage

216306

2013-11-19