Oscar Antonsson ask med lock Ystad Tenn
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OSCAR ANTONSSON, ask med lock, Ystad Tenn, 1931, modellnummer T345, tenn med lister i mässing, locket med stiliserad hjort, stämplad Ystad Tenn XX, O.A. E8, höjd 14 cm
LITTERATUR: Ystad Metall, katalog, 1941
Smärre slitage
216306
2013-11-19