La Famille skulptur

La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur
La Famille skulptur

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SKULPTUR, keramik, omkring 1900, "La Famille", efter Clodion, bär märkning i underglasyrblått, höjd ca 43 cm

Smärre nagg, förgyllning med slitage, obetydliga repor, sockel med smärre bränningsdefekter

216439

2013-12-15