La Famille skulptur
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKULPTUR, keramik, omkring 1900, "La Famille", efter Clodion, bär märkning i underglasyrblått, höjd ca 43 cm
Smärre nagg, förgyllning med slitage, obetydliga repor, sockel med smärre bränningsdefekter
216439
2013-12-15