Skålfat Kina

Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina
Skålfat Kina

Klubbat för:

1 800 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

SKÅLFAT, porslin, Kina, 17/1800-tal, oktagon form, konturerad bräm, dekor i underglasyrblått med motiv av blommande träd, längd 37 cm

Zustandsbeschreibung

Nagg

216721

2013-11-21